#05. Jak zapobiegać zakażeniu koronawirusem?

[Opublikowano: 10 marca 2020]

W związku z wystąpieniem w Polsce przypadków koronawirusa (COVID-19) Ministerstwo Zdrowia przygotowało oficjalne plakaty informacyjne. Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego zachęca do pobierania plakatów i rozpowszechniania ich w placówkach zdrowia oraz miejscach użyteczności publicznej.

Także duża ilość firm, zwłaszcza zatrudniających większą ilość pracowników, decyduje się na rozwieszenie plakatów o koronawirusie w biurach i zakładach produkcyjnych. Często firmy i instytucje drukują dodatkowe procedury, aby zminimalizować ryzyko zarażenia koronawirusem. Drukowaliśmy np. plakaty i ulotki informacyjne dla zewnętrznych kierowców wjeżdżających z dostawą na teren zakładu, zalecenia dla pracowników wracających z delegacji zagranicznych, komunikaty o całkowitym zakazie odwiedzin na oddziałach szpitalnych itp. Warto wykazać szczególną ostrożność, ale zachować przy tym zdrowy rozsądek.

Poniżej udostępniamy pliki plakatów w wersji do druku.

Można je wydrukować samodzielnie na biurowej drukarce.
Można też zamówić druk u nas za pośrednictwem  SKLEPU.

Pobierz poniżej pojedyncze plakaty lub ściągnij teraz całą paczkę w pliku zip:

PLAKATY PROFILAKTYCZNE OGÓLNE

Plakaty zawierają informacje jak zapobiec zakażeniu koronawirusem, jakie objawy świadczą o zarażeniu i co należy w takiej sytuacji zrobić. Plakaty dostępne są po polsku oraz w wersji językowej: angielskiej, rosyjskiej, ukraińskiej, chińskiej i wietnamskiej.

PLAKATY PROFILAKTYCZNE DLA SZPITALI I APTEK

Osobne wersje plakatu o koronawirusie zostały opracowane dla aptek i szpitali. Są tam zawarte informacje specyficzne dla tych placówek.


Plakaty informacyjne dla aptek zawierają szczegółowe informacje w jaki sposób postępować w przypadku podejrzenia zakażenia koronawirusem. Rozpisane są poszczególne opcje w zależności od występujących objawów oraz innych okoliczności (np. wyjazd zagraniczny).Na plakacie dla szpitali znajdą się dane kontaktowe do najbliżej stacji sanepidu i oddziału zakaźnego oraz numer bezpłatnej i całodobowej infolinii Narodowego Funduszu Zdrowia, która również informuje, jak postępować w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem. Ponadto plakat zawiera zestaw praktycznych wskazówek dotyczących zapobieganiu rozprzestrzenianiu się wirusa.

INSTRUKCJE MYCIA RĄK

Jednym z głównych zaleceń Głównego Inspektoratu Sanitarnego jest staranne mycie rąk. Dlaczego? Ponieważ prawidłowe mycie rąk zabija wirusa, jeśli znajduje się on na rękach.


Ministerstwo udostępniło instrukcje prawidłowego mycia rąk. Dostępna jest standardowa wersja do zastosowania w firmach, instytucjach, placówkach medycznych itp.

Dla dzieci przygotowano natomiast osobną wersję z kolorowymi obrazkami. Przeznaczona jest do rozpowszechniania w szkołach i przedszkolach.


Informujmy się, edukujmy, dbajmy o higienę, ale przede wszystkim nie dajmy się zwariować 😊

Dużo zdrowia życzy Zespół Studio-eM.

Przydatne linki:
https://www.gov.pl/web/zdrowie/co-musisz-wiedziec-o-koronawirusie

Zapisz się na nasz newsletter

Aby już niedługo jako jedna z pierwszych osób otrzymać nasz darmowy e-book 
„Czego oni ode mnie chcą, czyli jak rozmawiać z drukarnią”

Facebook