Plakaty obok ulotek to jedna z najczęściej wybieranych form reklamy. Ich zastosowanie jest jednak znacznie szersze i nie ogranicza się tylko do promocji własnego biznesu lub celów czysto informacyjnych. Plakaty to nierzadko małe dzieła sztuki, które pomagają kreować pozytywny wizerunek firmy lub też powieszone nad biurkiem motywować do działania ulubionym cytatem.

Plakaty w formacie: A3 (297×420 mm) i A4 (210×297 mm).

Plakaty większe niż A3.
Formaty: B2, B1, A2, A1.

Plakaty ze zrywkami w formacie A3 i A4.

Potrzebujesz zmian lub całkiem nowego projektu? Napisz do nas!

01

Opis produktu

Najczęściej spotykanym rozmiarem plakatu jest format A3 (297×420 mm). Większe plakaty najczęściej drukowane są w formacie A2 (420×594 mm) lub B2 (480×680 mm), ew. jeżeli potrzebujesz naprawdę dużego plakatu to zazwyczaj spotyka się format B1 (680×980 mm).
Plakaty ze zrywkami drukujemy w formacie A4 (210×297 mm) pion lub poziom oraz A3 (297×420 mm) pion.

Do druku plakatów standardowo stosujemy papier kredowy 170 g. Jeżeli plakaty przeznaczone są do krótkotrwałej ekspozycji można też użyć trochę cieńszego papieru – kredy 130 g.

Najszybciej wydrukujemy dla Ciebie plakaty A3 i to już od jednej sztuki. Większe plakaty realizujemy od 10 sztuk wg jednego wzoru. Jeżeli potrzebujesz dużych pojedynczych plakatów lub masz różne projekty w nakładzie sprawdź ofertę wydruków fotograficznych.

02

Usługi dodatkowe

Listwowanie – plakaty możemy zalistwować. Metalowa listwa na dole i na górze plakatu uchroni go przed zginaniem i ułatwi powieszenie na ścianie.

Foliowanie – plakaty na grubszych papierach (od 250 g) możemy też uszlachetnić folią błyszczącą lub matową. Zwiększy ona żywotność plakatu i dodatkowo zabezpieczy. Foliowanie nie jest stosowane do standardowych plakatów, zazwyczaj wykonuje się je przy druku plansz, tablic edukacyjnych itp.


Zapytaj naszego doradcę o szczegółową wycenę

Dlaczego warto zamówić druk plakatów?

Plakat jest bardzo elastyczną formą, więc może znaleźć się w bardzo różnych miejscach zależnie od potrzeb… Na ruchliwej ulicy plakat ściągnie ludzi na kurs tańca lub poinformuje o sezonowej wyprzedaży. Wisząc na firmowej tablicy poinformuje o szkoleniu lub imprezie integracyjnej, a plakat umieszczony w ramie nad biurkiem zmotywuje do działania ulubionym cytatem.

Zastosowań plakatów, jest tak dużo, jak wiele jest:
– miejsc, gdzie mogą zostać umieszczone (biura, mieszkania, urzędy, uczelnie, szpitale, sklepy, przystanki, autobusy, słupy informacyjne, tablice ogłoszeniowe itd.),
– formatów które mogą zostać zastosowane (drukujemy plakaty od A3 do B1),
– ich funkcji (plakaty informacyjne, promocyjne, propagandowe, artystyczne, wyborcze).

Odbiorca spogląda na plakat zazwyczaj przez parę sekund. Dlatego należy zwrócić uwagę, aby był atrakcyjny wizualnie, ale przede wszystkim czytelny, a wydruk plakatu był dobrej jakości i posiadał ładne, żywe kolory.

Powiązane artykuły

#05. Jak zapobiegać zakażeniu koronawirusem?

Pobierz bezpłatnie plakaty profilaktyczne w wersji do druku. Ministerstwo Zdrowia umieściło tam najważniejsze info o koronawirusie.

czytaj więcej

Nie znalazłeś interesującego Cię produktu?
Zapytaj naszego doradcę Wyślij zapytanie

Chcesz otrzymać kalkulację, która najbardziej odpowiada Twoim potrzebom?
SPRAWDŹ jakie rzeczy powinieneś podać i dlaczego?

Facebook